Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення є необхідним! Надрукувати

 В Основному законі держави - Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Для утвердження і забезпечення прав і свобод людини за час незалежності було прийнято велику кількість нормативних актів, частина з яких присвячена вирішенню питань осіб з інвалідністю.

Люди з особливими потребами є повноцінними членами нашого суспільства і потребують постійної уваги до своїх проблем. Створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення є надзвичайно необхідним.

Зробивши конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю частиною свого законодавства, Україна визнала, що для забезпечення нормальної життєдіяльності осіб з особливими потребами важливою є доступність фізичного, соціального, економічного та культурного оточення, охорони здоров'я та освіти, а також інформації та зв'язку, оскільки вона дає змогу таким особам повною мірою користуватися всіма правами людини й основоположними свободами.

Доступність транспорту, об’єктів соціальної, транспортно-дорожньої інфраструктури для осіб з інвалідністю є одним із пріоритетних напрямів діяльності Коростишівської райдержадміністрації.

З метою належного виконання заходів щодо забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до закладів та установ загального користування у районі діє комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, до складу якого входять представники громад району, громадських організацій для осіб з інвалідністю, районної державної адміністрації та її структурних підрозділів.

При будівництві нових об’єктів та реконструкції існуючих враховуються всі вимоги чинних будівельних норм щодо організації безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до будівель та приміщень.

За останні роки відбулися певні позитивні зрушення в районі щодо дообладнання необхідними засобами безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до існуючих об'єктів соціальної сфери, транспортної інфраструктури, елементів благоустрою населених пунктів.

Проте, незважаючи на проведену роботу, питання створення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю залишається актуальним.

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.