Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Звернення голови райдержадміністрації Юрія ДЕНИСОВЦЯ до Дня Хрещення Київської Русі Надрукувати

 Щороку наприкінці липня, а саме 28 числа у день величного християнського свята Рівноапостольного Князя Володимира, всі православні християни відзначають знаменну світлу подію – День Хрещення Київської Русі. Це особливе свято об’єднує віруючих з усіх куточків України, а також інших країн.

Уже минуло більше 10 століть, як князь Володимир у Києві на Дніпрі хрестив киян і свій народ. Важко переоцінити важливість та наслідки тих подій для розвитку Української держави, адже саме з хрещенням Русі на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, яка була однією з найбільш потужних, великих і розвинених цивілізаційних складових Європи у Х столітті. З тих пір Україна стала невід’ємною частиною християнської європейської цивілізації, а Київ – столицею українського православ’я.

Ця історична подія стала справжнім стрижнем формування духовності, виховання десятків поколінь, що гідно несли традиції народу, серед яких повага та любов до ближнього і до Бога.

Віра для українців завжди була, є і буде життєдайною силою, яка допомагала вистояти в часи лихоліть і надавала сил рухатися далі на шляху процвітання рідної землі. Завдяки християнським цінностям: вірі, надії, любові, родині, милосердю, ми – українці, гідно пройдемо всі випробування, які ставить перед нами кожен новий день.

Сердечно вітаю жителів району та духовенство з цим світлим днем, щиро бажаю, щоб свято хрещення Київської Русі об’єднало наші душі у великій вірі, примножувало добробут в кожному домі та дарувало здоров’я на багато мирних і щасливих років. Нехай християнські цінності завжди залишаються запорукою моралі та злагоди у нашому суспільстві.

Довідково:

Історія Дня Хрещення Русі – досить цікава. Хрещення Київської Русі відбулося в 988 році. Було це при правлінні на Русі князя Володимира. Сам він був хрещений незадовго до цієї події в Херсонесі. З тих пір прийнято святкувати цей День Хрещення Київської Русі. Перед цим першою на Русі була охрещена княгиня Ольга, бабуся Володимира, яка самостійно обрала цю релігію ще в 955 році. Її хрестили в столиці Візантії.

Не можна не відзначити, що до княгині Ольги до нової віри перейшли й інші відомі люди. Аскольд був хрещений в 860 році, який також за деякими даними прагнув провести християнізацію українських земель. У підсумку він був вбитий так і не закінчивши справу.

До речі, саме в Херсонесі була зведена церква на честь святого Василя. Після повернення додому князь Володимир хрестив усіх своїх підданих, а також синів. Він також відмовився від язичницьких дружин. Цілеспрямовано були зруйновані статуї і вівтарі древніх язичницьких божеств.

Що стосується повноцінного Хрещення Русі, дана подія відбулася практично відразу після хрещення мешканців Києва. У столиці цей процес був досить спокійним та мирним, чого не можна сказати про всі інші частини держави. Після цього на місці зруйнованих святилищ були зведені нові церкви і храми, включаючи знамениту «Десятинну церкву».

Після смерті князя Володимира його син Ярослав Мудрий продовжив справу батька з величезним успіхом. Були зведені величні храми і церкви в різних куточках Русі.

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.