Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
18 травня – Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу Надрукувати

 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Сьогодні вшановують пам’ять жертв цієї трагедії, яка була спланована керівництвом СРСР та здійснена радянськими каральними органами.

Депортація кримських татар – один з найбільших злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни.

Упродовж 18-20 травня 1944 року з Криму ешелонами було вивезено понад 180 тисяч осіб. Внаслідок штучно створених нелюдських умов проживання, голоду, холоду та хвороб загинуло майже 40 відсотків корінного населення Криму.

Окрім того, після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє майно, запаси продовольства, ліквідовано книгозбірні, закрито бібліотеки, школи, мечеті, а також змінено тисячі історичних назв місцевостей.

Незважаючи на жорстокі репресії, зламати кримськотатарський народ не вдалося, у засланні тривала боротьба за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, розмовляти власною мовою, зберігати традиції і культуру.

У цей скорботний день жителі всієї нашої держави схиляють голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених… Шана представникам кримськотатарського народу, які вистояли і не скорилися, знайшли у собі сили за ради відродження своєї багатовікової історії.

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.