Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Створення сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи Надрукувати

 Сімейні фермерські господарства без статусу юридичної особи створюються і функціонують відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».

Право на створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи має кожний дієздатний громадянин України, який досяг  18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство.

Фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується на основі діяльності фізичної особи-підприємця і має статус сімейного фермерського господарства за умови використання праці членів такого господарства, якими є  виключно фізична-особа підприємець та члени її сім’ї (ст. 3 Сімейного кодексу України).

Державна реєстрація сімейного фермерського господарства  без статусу юридичної особи здійснюється у порядку, передбаченому для державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності і проводиться у відповідності до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи вважається створеним і набуває прав з дня його державної реєстрації.

Для того, щоб зареєструвати сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи необхідно виконати ряд послідовних кроків.

Заохочення передбачені законодавством

Сімейним фермерським господарствам надається підприємницький статус; можливість легального продажу продукції; пільговий порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; право на пенсію.

Які умови для того, щоб отримати ці переваги?

Представники сімейного фермерського господарства, крім офіційного виробництва, стають платниками єдиного податку четвертої групи за умови обов'язкової відповідності всім критеріям:

- виключно вирощування, збирання, вилов, переробка, вигодовування сільськогосподарської продукції та її продаж;

- ведення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використання праці найманих працівників;

- членами фермерського господарства фізичної особи-підприємця можуть бути тільки члени його сім'ї (відповідно до  Сімейного кодексу України);

- розмір сільськогосподарських угідь/земель чи водного фонду повинен бути не менше 2 га і не більше 20 га.

Ще необхідно зазначити, що сімейні фермерські господарства можуть залучати інших громадян виключно для виконання сезонних й окремих робіт, які безпосередньо пов’язані з діяльністю господарства та потребують спеціальних знань чи навичок.

Що потрібно для створення сімейного фермерського господарства?

Сімейне фермерське господарство може бути зареєстроване у двох варіантах.

Перший варіант. Як юридична особа (за умови, що на підприємстві працюють виключно члени однієї сім’ї). Голові господарства необхідно набути права власності або права користування земельною ділянкою та підготувати такі документи:

- заяву на реєстрацію;

- статут;

- протокол про створення й реєстрацію присутніх осіб;

- документ, що посвідчує право власності, оренди земельної ділянки або ділянок;

- документ, що посвідчує ступінь спорідненості або факт належності до однієї сім’ї, родини.

Другий варіант. Без статусу юридичної особи, створене фізичною особою-підприємцем самостійно.

Такий варіант відбудеться за умови використання праці членів сім’ї такого господарства на підставі договору (декларації). Документ у письмовій формі підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок. Головою є член сім’ї, визначений договором та реєструється як фізична особа - підприємець.

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.