Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Новини arrow «Свою роботу будуватиму виключно на принципах прозорості, публічності та діалогу»
«Свою роботу будуватиму виключно на принципах прозорості, публічності та діалогу» Надрукувати

 Юрій Денисовець призначений на посаду голови Коростишівської РДА розпорядженням президента України від 5 грудня 2019 р. Представляючи Юрія Миколайовича 11 грудня в Старосільцях, голова ОДА Віталій Бунечко висловив упевненість у тому, що він сумлінно працюватимете на благо Коростишівщини. Минув місяць. Тож вирішив поцікавитись, наскільки плідним він був для молодого посадовця.

– У своєму виступі під час представлення Ви гарантували, цитую: «Свою роботу будуватиму виключно на принципах прозорості, публічності та діалогу».

– Практично щоденно в соціальних мережах, місцевих засобах масової інформації ми висвітлюємо напрацювання, результати, яких досягаємо, та  цілі, які перед собою ставимо, окреслюємо проблеми, щоб люди могли бачити реальну роботу адміністрації, реагувати на процеси, які відбуваються. Моя  мета – почути кожного, хто бажає взяти участь у життєдіяльності району.  Враховуємо усі пропозиції. То і є діалог. Зокрема, хочу подякувати редакціям «Коростишівської газети» та радіо за активну підтримку наших ініціатив. Ми постійно намагаємось звітувати про свою діяльність. У соцмережах також практично щоденно висвітлюємо події, що відбуваються в районі. Регулярно проводжу зустрічі з людьми. Мої двері завжди, не тільки в прийомні дні, відчинені для громадян.

– Які пріоритети Ви визначили в своїй роботі?

– Перш за все сприятиму завершенню процесу децентралізації в районі. Це актуально для держави й для Житомирщини, зокрема. Ми є другим районом в області, який вже повністю покритий об’єднаними територіальними громадами. Але децентралізація не лише факт створення ОТГ. Це й делегування повноважень від РДА, в нашому випадку, до органів місцевого самоврядування. На даний момент це більше стосується соціальної сфери, гуманітарного напрямку: закладів освіти, культури. Цей процес  в Коростишівській ОТГ пройшов успішно. Ми готуємо акти, щоб при першій можливості передати на баланс Харитонівської і Старосілецької громад  заклади, які поки що перебувають в нашому підпорядкуванні. Головне, щоб не відбулося  погіршення якості  надання послуг. На черзі – передача центру реабілітації дітей-інвалідів, який нині підпорядкований РДА, Коростишівській ОТГ. Робимо це так, щоб ні дітки, ні їхні батьки не відчули жодних незручностей.

Наступний крок – центри соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді та соціального обслуговування, які надають непомітні, на перший погляд, послуги. Але варто було на деякий час припинити їх надання – і це відчули найвразливіші верстви населення – одинокі пристарілі громадяни, зокрема.

Вже напрацьовано пакет документів, рішенням сесії міської ради створено центр, який поєднає в собі функції цих двох установ.

– Ми з Вами говоримо зараз в основному про організаційні питання, а якщо перейти до більш життєвих проблем…

– Почну з доріг. Бюджетом обласної ради затверджено державну субвенцію на ці цілі – по дорогах місцевого значення майже вдвічі більше, ніж у минулому році – близько 1 млрд 200 млн грн на проведення реконструкції, капітальних ремонтів. Це дуже важливо, адже спочатку ремонтували дороги державного значення, потім –регіонального, зараз кошти спрямовуються на дороги обласного та місцевого рівнів. Зрозуміло, що наші дороги конче потребують таких ремонтів. Як голова райдержадміністрації, добре розумію це і докладу максимум зусиль, аби в нашому районі їх було відремонтовано якнайбільше.

– Це перспективний план. Знаю, що за місяць Вашої роботи зроблено й чимало конкретних справ.

– 2020 рік прем’єр-міністр України Олексій Гончарук оголосив роком детінізації української економіки. Ми вже говоримо про реальні заходи, які були здійснені в цьому напрямі на території Коростишівського району. Створено обласну та районну робочі групи з протидії нелегальним заправочним станціям. 6 січня проведено рейд за участі заступника голови облдержадміністрації Віктора Градівського,  представників відповідних служб. Виявили автозаправочну станцію, яка працювала без необхідних дозвільних документів, і припинили її роботу. Наразі щоденно моніторимо проблемні об’єкти. Працює гаряча лінія, на яку приймаємо повідомлення громадян і відповідно реагуємо. Також створена робоча група з ліквідації нелегальних гральних закладів. Таких в районі десять. Коростишівським відділом поліції оперативно вжито заходи щодо припинення їх діяльності, за що я вдячний працівникам відділу. Наступний крок – в області формуються робочі групи з виведення з тіні роботи піщаних кар’єрів. Це теж колосальний потенціал для наповнення місцевих бюджетів.

26 грудня у нас в районі з робочою поїздкою перебувала міністерка соціальної політики Юлія Соколовська в супроводі своїх заступників, голови ОДА Віталія Бунечка. Ми показали проблемні об’єкти, акцентували увагу на проблемах життєдіяльності нашого району. Впевнений, це дасть в перспективі позитивні результати. Разом з Юлією Сергіївною відвідали жінку з категорії дітей-сиріт, якій купили житло за державні кошти. Всього в районі було виділено кошти (по 320 тис грн) для трьох таких осіб.

Надзвичайно задоволений вирішенням питання створення дитячого будинку сімейного типу. Ним я фактично жив минулий рік.

Оце ті реальні речі, які ми змогли зробити спільно з обласною, районною держадміністраціями, міською радою.

Однією з найболючіших проблем нашого району є умови проживання внутрішньо переміщених осіб на території санаторію «Тетерів». Голова ОДА тримає це питання на особистому контролі. Декілька років приміщення, де вони проживають, мають незадовільний стан. Мною, спільно з комунальними службами, міською радою, управлінням праці та соціального захисту населення РДА за останній місяць вжито ряд заходів. З настанням зими один з корпусів не опалювався – була пошкоджена система опалення. Разом з Коростишівською комунальною службою ми оперативно відремонтували її. Також не було твердого палива, щоб розпочати опалювальний сезон. За моїм зверненням наші лісівники (ДП «Коростишівське лісове господарство» та ДП «Коростишівський лісгосп АПК») забезпечили на певний період котельні дровами. Окрім того, відновили освітлення, ліквідували й стихійне сміттєзвалище на території закладу. Це реальні заходи, які покращили умови перебування людей в санаторію. До речі, ми приділили максимум уваги дітям переселенців. Напередодні Нового року до мене звернулися їхні батьки з проханням влаштувати малечі свято. Знайшов можливість забезпечити комфортабельний автобус, аби дітки змогли побувати на новорічних вогниках, які проходили в Києві. Можливо, це не такі великі справи, але ми стараємось іти назустріч людям.

– 22 січня ми відзначатимемо День Соборності України. Якою Ви бачите нашу державу в майбутньому?

– У світлі тих подій, які зараз відбуваються в державі, коли ми перебуваємо фактично в умовах війни, анексії територій держави, я бачу в  майбутньому нашу країну єдиною, цілісною, неподільною. Впевнений: території, які були анексовані, повернуться. Але головне – щоб ми були єдині і цілісні не лише територіально, а й в наших думках, помислах і в своїй свідомості. Тоді у нас буде майбутнє, і воно буде прекрасним, а потужний потенціал для цього у нас є.

Станіслав Карлінський

«Коростишівська газета» від 17.01.2020 року №2

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.