Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Інформація для виборців arrow Що потрібно знати виборцю
Що потрібно знати виборцю Надрукувати

 Кількісний склад Верховної Ради України становить 450 депутатів.

Обирати будемо за змішаною системою: 225 депутатів – за пропорційною у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі поки що за закритими списками кандидатів у депутати від політичних партій, решта 225 – за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах.

До парламенту потрапляють політичні партії, які отримають на виборах не менше 5% голосів виборців.

Які документи треба взяти з собою на дільницю?

Обов’язково документ, який підтверджує вашу особу та громадянство (залежно від перебування в Україні чи за кордоном: внутрішній паспорт (ІD-картку) або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, тимчасове посвідчення громадянина України, військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

Як отримати бюлетень?

Бюлетень видається виборцю після того, як він пред’явить документ, що посвідчує його особу та громадянство.

Після пред’явлення документа один із членів комісії знаходить ваше прізвище в списку виборців для голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради, після чого під розписку видається виборчий бюлетень.

Як голосувати?

Кожен виборець голосує особисто. Тобто до кабінки для голосування заходить лише одна людина, яка голосуватиме, сторонніх осіб там бути не повинно. Після голосування не можна показувати свій виборчий бюлетень, фотографувати його з метою поширення в мережі Інтернет чи в будь-який інший спосіб ознайомлювати з ним третіх осіб. Такі дії можуть тлумачитися як порушення таємниці голосування та стати підставою для притягнення до відповідальності.

Заповнені бюлетені слід опустити, попередньо згорнувши, в прозору скриньку, яка стоятиме неподалік від виходу з кабінки.

Для голосування вдома або не за місцем реєстрації проживання необхідно написати відповідну заяву до територіальної виборчої дільниці, надавши відповідні довідки, які посвідчують причину необхідності такого голосування.

«Коростишівська газета» від 19.07.2019 року №29

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.