Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Уберегтися від блискавки Надрукувати

 За статистикою, щороку в світі від удару блискавки гине до 3000 чоловік.

Ураженню блискавкою можна запобігти, дотримуючись простих правил безпеки:

- Якщо ви опинилися в грозу на відкритій місцевості і не маєте можливості сховатися в будівлі або машині, то відійдіть подалі від дерев і високих споруд.

- Уникайте пагорбів та інших височин.

- На відкритій місцевості не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечним є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу, клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.

- На відкритому просторі краще присісти в яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею. Не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом. Краще сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд.

- Не ховайтеся у великих спорудах, хатинах, наметах, тим більше серед острівців дерев. Не потрібно бігти.

- Якщо вас двоє, троє чи більше – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл.

- Перебуваючи в схованці, ноги тримайте разом, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом.

- Негайно позбудьтеся усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, годинники… Покладіть їх у захищеному місці подалі від себе.

- Під час грози не рекомендується їздити на велосипеді, купатися. Якщо гроза застала вас під час купання, то до берега добирайтеся повільно, спокійно, не розмахуючи руками.

- якщо гроза застала асу човні, спробуйте вибратись на берег, якщо це зробити не можна, сидіть нерухомо, витягнувши з води весла.

- Якщо гроза застала вас в автомобілі, не залишайте його, при цьому закрийте вікна й опустіть антену радіоприймача.

Дмитро Федун,

Провідний інспектор Коростишівського рС УДСНС України у Житомирській області

«Коростишівська газета» від 05 липня 2019 року №27

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.