Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Децентралізація – одна з ключових реформ, продовження якої підтримує ЄС, – Геннадій Зубко Надрукувати

 Тональність Європейського Союзу акцентована на продовження співпраці з Україною. У першу чергу це стосується підтримки реформ, виконання маршрутної карти з імплементації Україною угоди з ЄС та надання макрофінансової допомоги. Про це в ефірі «5 каналу» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи результати 21-го саміту Україна-ЄС.

«Ключові теми саміту «Україна-ЄС», що відбувся – енергетична безпека, дерегуляція, виконання Угоди про вільну торгівлю (ЗВТ) між Україною і ЄС. На сьогодні товарообіг з країнами Євросоюзу вже досяг 50 млрд дол. Але, найголовніше, це підтримка реформ: децентралізації і енергоефективності», – розповів Геннадій Зубко.

Під час Саміту було підписано 5 нових угод між Україною і ЄС на загальну суму 119 млн євро. Одна з них, яку підписав Геннадій Зубко з Єврокомісаром Йоганнесом Ганом, стосувалась подальшої підтримки децентралізації – Угода про фінансування другої фази Програми «ULEAD з Європою» на 40 млн євро.

«Урядовець розповів, що перша фаза Програми розпочалась ще три роки тому і її ключовою метою були два напрямки – створення громад і перспективних планів, підтримка об’єднання громад і супровід перших місяців роботи. Другий напрямок стосувався створення центрів надання адміністративних послуг: запровадження стандартів щодо оперативності і якості роботи.

«Друга фаза Програми стосується вже більше імплементації інфраструктурних проектів та посилення роботи 24 регіональних офісів, які допомагають у налагодженні співпраці між громадами, залученні інвестицій та розвитку самих громад», – наголосив Геннадій Зубко і підкреслив, що зміни в Україні завдяки децентралізації вже є характерними. Але ключову роль у них відіграють люди. «Без їх бажання, наполегливості та щоденної праці Європу в Україні побудувати неможливо», – заявив Віце-прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що на Третій Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходила у Канаді, саме реформу децентралізації європейці відзначили як найуспішнішу. «Мова йшла не тільки про результати реформи, а в першу чергу говорили про зміни на місцях. 40 лідерів об’єднаних територіальних громад, які приїхали на конференцію, розповідали свої історії успіху, але, головне, вони підкреслювали свою відповідальність у цьому процесі, який впливає на зміни в країні в цілому», – зазначив Геннадій Зубко.

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/decentralizaciya-odna-z-klyuchovij-reform-prodovzhennya-yakoyi-pidtrimuye-yes-gennadij-zubko

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.