Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
НІТРАТИ У РАННІХ ОВОЧАХ ТА ФРУКТАХ! Надрукувати

 З настанням весни на споживчому ринку з’являється все більше ранньої овочевої продукції. Проте перша парникова зелень і овочі можуть призвести до важких отруєнь через перенасичення організму пестицидами та нітратами, що містяться у певних кількостях в овочах, фруктах, вирощених у «прискореному режимі».

Коростишівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що за наданою інформацією лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на Кооперативному ринку м.Коростишів в період з 02 по 08 травня 2019 року проведено 135 досліджень ранніх овочів.

В овочах (кабачок, капуста, молода картопля виявлено перевищення гранично-допустимих концентрацій по вмісту нітратів: кабачок – 700-1156 мг/кг, при нормі 400 мг/кг; капуста – 1071-1281 мг/кг, при нормі до 800 мг/кг; картопля молода - 273 мг/кг, при нормі до 240 мг/кг.

Продукція (овочі з перевищенням гранично-допустимих концентрацій) повернута власникам для знищення.

Коростишівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області рекомендує покупцям:

·                    купуйте овочі та фрукти в спеціалізованих місцях торгівлі, в жодному разі не на узбіччі заміської траси чи стихійному ринку;

·                    не соромтеся запитати у продавця висновок лабораторної перевірки його продукції. У такому документі повинно бути вказано вміст нітратів, пестицидів, солей важких металів, радіонуклідів у кожній конкретній партії;

·                    купуйте овочі та фрукти натурального вигляду: вони не повинні бути надмірно великі, надзвичайно яскравого забарвлення, блищати, ніби відполіровані;

·                    під час купівлі овочів майте на увазі, що мінімальний вміст нітратів частіше буває в овочах середнього розміру.

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.