Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
ОБЕРЕЖНО КЛІЩІ! Надрукувати

 Найбільш агресивними кліщі стають двічі на рік – навесні (квітень – травень) та восени (вересень – жовтень). Що співпадає з найбільш активним виходом людей на відпочинок на природу.

Кліщі є переносниками збудників вірусних, рикетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин. Найбільш поширеним інфекційним захворюванням в Житомирській області є хвороба Лайма (Лайм - Бореліоз). У минулому році було зареєстровано 60 випадків захворювання системного кліщового бореліозу.

Збудниками хвороби Лайма є борелія, інфікування людини відбувається при укусі кліща, а також при неправильному видаленні паразита (розчавлення його або при розчухуванні місця укусу). Борелія живе в організмах гризунів, птиць, великого рогатого скоту, а кліщ, заражаючись  від них, стає переносником інфекції.

Впродовж місяця після присмоктування кліща в інфікованої людини з'являється перші симптоми хвороби. Починається гостро з підвищення температури, ознобу, головного болю, болю у м'язах та суглобах, характерна поява на шкірі в місці укусу почервоніння (мігруючої кільцеподібної еритеми), яке поступово збільшується, має блідо-ціанотичний центр та яскраво-червоні краї.  При цьому хвороба не закінчується, а прогресує наносячи значну шкоду організму: неврологічні (менінгіти, енцефаліти), кардіологічні (міокардити) ускладнення та   враження суглобів (артрити).

Якщо хвороба Лайма не пролікована в гострій формі вона переходить у хронічну, що не дає можливості повного виліковування. Достатньо лише вчасно звернутись до лікаря , пройти повний курс терапії і ви можете позбавитись від цієї недуги. Лікування проводять в умовах інфекційного стаціонару.

Найчастіше кліщі прикріплюються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людини не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того вони можуть заноситись до житла з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Якщо кліщ все ж присмоктався, необхідно звернутись до найближчого лікувального закладу. якщо нема куди, видалення проводять самостійно: за допомогою пінцета чи пальцями. Кліща слід захопити найближче до хоботка, трішки розхитати й обережно витягти. Після цього місце укусу обробити йодом або 70% спиртом. Якщо хоботок лишився в рані, його необхідно видалити стерильною голкою. Після видалення ретельно вимити руки з милом.

Всім особам, які зазнали нападу кліща, рекомендується проводити щоденну термометрію впродовж 2 тижнів і слідкувати за самопочуттям. У разі появи будь-яких ознак захворювання звертайтесь до лікаря-інфекціоніста.

Для попередження захворювання на хворобу Лайма необхідно дотримуватись простих правил, які доступні кожній людині:

-                     при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий однотонний з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором;

-                     само- та взаємоогляди необхідно проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, вкриті волоссям;

-                     місце для привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25м;

-                     вдома слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;

-                      використовувати для захисту від кліщів ефективні репеленти, які можна придбати в аптеках та торгівельних мережах.

Коростишівьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.