Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Новини arrow Лейкоз великої рогатої худоби
Лейкоз великої рогатої худоби Надрукувати

 Лейкоз великої рогатої худоби (leukaemia in cattle) хронічна інфекційна хвороба пухлинної природи, основний причиною якої злоякісне розростання клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, в результаті чого проходить дифузна інфільтрація органів цими клітинами або з'являються пухлини. Лікування хворих на лейкоз тварин не проводять, їх піддають вимушеному забою. Вірус виділяється з тіла тварини і з кров’ю (може передаватися через укуси комах), і з молоком, і зі слиною, і з іншими екскретами, що містять білі кров’яні тільця – лімфоцити. Зараження відбувається при спільному випасанні, утриманні здорових і хворих тварин.

При плановому дослідження крові великої рогатої худоби (ВРХ), відібраної в господарствах району та наданими Житомирською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини результати, встановлено, що 4 проби з 368 досліджених позитивні на лейкоз.

Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину», відповідно до «Інструкції з профілактики та оздоровлення ВРХ від лейкозу»

ЗАБОРОНЕНО:

- споживати молоко для власних потреб, реалізовувати молоко (сире) на ринку, молокопереробному підприємстві без попереднього знезараження (пастеризації або кип’ятіння);

- випасати, утримувати хвору корову (тварину) в загальному стаді;

- парування корови природнім способом;

- переміщення, реалізація тварини без відома спеціалістів ветеринарної медицини;

- використовувати доїння одним доїльним апаратом хворої та здорових корів;

Після ізоляції корови (тварини) у приміщенні, де її утримували, провести вимушену дезінфекцію, після здачі на забій провести заключну дезінфекцію, для чого можна застосовувати 2 %-ий розчин їдкого натрію, 2% розчин хлорного вапна та хлорвмісних препаратів, 5% розчин кальцинованої соди, 2% розчин формаліну, інші дезінфекційні засоби, зареєстровані в Україні.

Дослідження крові на лейкоз можна провести в Житомирській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини або в м.Київ в Державному науково дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (за кошти власника).

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.