Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Лейкоз великої рогатої худоби Надрукувати

 Лейкоз великої рогатої худоби (leukaemia in cattle) хронічна інфекційна хвороба пухлинної природи, основний причиною якої злоякісне розростання клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, в результаті чого проходить дифузна інфільтрація органів цими клітинами або з'являються пухлини. Лікування хворих на лейкоз тварин не проводять, їх піддають вимушеному забою. Вірус виділяється з тіла тварини і з кров’ю (може передаватися через укуси комах), і з молоком, і зі слиною, і з іншими екскретами, що містять білі кров’яні тільця – лімфоцити. Зараження відбувається при спільному випасанні, утриманні здорових і хворих тварин.

При плановому дослідження крові великої рогатої худоби (ВРХ), відібраної в господарствах району та наданими Житомирською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини результати, встановлено, що 4 проби з 368 досліджених позитивні на лейкоз.

Згідно Закону України «Про ветеринарну медицину», відповідно до «Інструкції з профілактики та оздоровлення ВРХ від лейкозу»

ЗАБОРОНЕНО:

- споживати молоко для власних потреб, реалізовувати молоко (сире) на ринку, молокопереробному підприємстві без попереднього знезараження (пастеризації або кип’ятіння);

- випасати, утримувати хвору корову (тварину) в загальному стаді;

- парування корови природнім способом;

- переміщення, реалізація тварини без відома спеціалістів ветеринарної медицини;

- використовувати доїння одним доїльним апаратом хворої та здорових корів;

Після ізоляції корови (тварини) у приміщенні, де її утримували, провести вимушену дезінфекцію, після здачі на забій провести заключну дезінфекцію, для чого можна застосовувати 2 %-ий розчин їдкого натрію, 2% розчин хлорного вапна та хлорвмісних препаратів, 5% розчин кальцинованої соди, 2% розчин формаліну, інші дезінфекційні засоби, зареєстровані в Україні.

Дослідження крові на лейкоз можна провести в Житомирській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини або в м.Київ в Державному науково дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (за кошти власника).

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.