Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Монетизація субсидій – це стимул і мотивація людей до впровадження енергоефективності, – Зубко Надрукувати

 Сьогодні для України стоїть дуже непросте завдання, яке окреслив Президент Петро Порошенко — за 5 років вийти на нуль споживання імпортного газу. З 2014 року ми пройшли дуже нелегкий шлях, щоб кожного року зменшувати споживання імпортного газу і підвищувати енергетичну незалежність України. Йдеться не тільки про збільшення видобутку українського газу, а ще й про зменшення споживання газу в цілому.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні енергоспоживання в Україні — 200 кВт на один квадратний метр, тоді як в європейських країнах цей показник на рівні — 50, 60, 80. Біля 18 млрд кубів газу щорічно споживає житловий сектор! Тож, ми розробили маршрутну карту щодо монетизації субсидій, яка передбачала два етапи. У минулому році ми перейшли на монетизацію на рівні підприємств-постачальників послуг. На цей рік було заплановано монетизацію на рівні домогосподарств, яка зараз стартувала. Чому? Тому що для нас є дуже важливим, щоб споживач сам управляв своїми коштами, і управляв своєю енергоефективністю! Ніхто не буде заперечувати, що субсидія, яка являла собою віртуальні клірингові розрахунки — на практиці була гальмом енергоефективності. Адже люди, які її отримували, не були зацікавлені у впровадженні енергоефективності і відповідно економії», — зазначив Зубко.

Урядовець підкреслив, що наразі Україна переходить на систему, коли субсидіант буде чітко розуміти, що він отримує субсидії по соціальним нормативам споживання.

«Людина, яка споживає менше газу і відповідно сплачує менше, може ці кошти інвестувати в енергоефективність і надалі економити ще більше власних коштів. Тож, на мою думку, монетизація субсидій, це стимул і мотивація людей до впровадження енергоефективності», — відзначив Зубко.

На сьогодні практично 4 млн домогосподарств потребують допомоги від держави. З них 69,9% — це люди пенсійного віку.

http://oda.zt.gov.ua/monetizacziya-subsidij-%E2%80%93-cze-stimul-i-motivacziya-lyudej-do-vprovadzhennya-energoefektivnosti,-%E2%80%93-zubko.html

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.