Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Добровільне об'єднання територіальних громад arrow Маю на меті – забезпечити дійсно добровільне об’єднання територіальної громади
Маю на меті – забезпечити дійсно добровільне об’єднання територіальної громади Надрукувати

             Сьогодні випала нагода поспілкуватися з головою райдержадміністрації Вячеславом Поліщуком щодо впровадження реформ та ініціатив у Коростишівському районі.

           – Уже минуло майже два місяці з дати Вашого призначення на займану посаду, проте Ви чітко визначили пріоритетні напрямки роботи в районі та активно впроваджуєте реформи. Поясніть, будь ласка, свою позицію щодо процесу децентралізації?

       – Маю на меті – забезпечити дійсно добровільне об’єднання територіальної громади та пояснити населенню усі його переваги. Звісно, процес втілення має і свої складнощі, але загалом, на мою думку, децентралізація – однозначний позитив. Вважаю, що це є однією з реальних реформ, яка виведе Україну з економічного ступору. Минулого року навіть у невеликих громадах бюджети збільшилися у три-чотири рази, а у більш потужних – зростання відбулося до десяти разів.

         Впевнений, що громада об’єднається навколо адміністративного центру – міста Коростишева, адже це є найоптимальніший варіант. Можливо, я повторюся, але на сьогоднішній день своїм головним обов’язком рахую – проведення спільно з представниками органів місцевого самоврядування роз’яснювальної роботи про перспективи об’єднання.

         – Уже зовсім скоро закінчиться перше півріччя 2018 року, матимемо більш чітку картину стосовно економічного розвитку району, проте розкажіть про стан основних економічних показників, думаю, що читачів більше всього цікавить інвестиційний розвиток та рівень заробітної плати.

         – Розмір середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника в районі у І кварталі 2018 року становить 5 619 грн. проти 4 746 грн. відповідного періоду минулого року, що на 18,4% більше.

         Якщо ж говорити про інвестиційну діяльність, то обсяг освоєних капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у І кварталі 2018 року становить 21 млн. 384 тис.грн. (у І кварталі 2017 року – 11 млн. 062 тис.грн.), що на 93% більше минулорічного показника.

         – Вячеславе Івановичу, розкажіть, будь ласка, про стан впровадження в районі медичної та освітньої реформ.

         – Реформування медицини розпочалося з первинної ланки. Із 01 квітня ц.р. громадяни України мають можливість укладати безтермінові електронні декларації про обслуговування з медиками. На сьогоднішній день, у районі вже підписано близько 7 тис. декларацій.

         На найближчій сесії районної ради розглядатиметься питання про зміну статусу з КЗ «Центр первинної медико-санітарно допомоги» на комунальне підприємство, при утворенні якого Національна служба здоров’я України підпише договір про відшкодування виплат на пацієнта (відповідно до капітаційних ставок України).

Існує і чимало проблемних питань у галузі охорони здоров’я, зокрема, підрозділи Центру ПМСД потребують дооснащення, згідно табеля оснащення, придбання автомобілів та комп’ютерної техніки, забезпечення підключення до швидкісного Інтернету.

Надалі основним питанням буде впровадження телемедицини, яка дасть можливість спілкуватися сімейному лікарю з фахівцями районного рівня і великих міст.

Якщо ж говорити про реформування закладів 2-3 рівнів, то воно розпочнеться з 2019 року.

Щодо впровадження реформ у освітній галузі, то значне місце у розвитку освіти відводиться інклюзивному навчанню для дітей з особливими освітніми потребами. На даний час розроблено та затверджено Положення про інклюзивно-ресурсний центр. Призначено керівника. Розпочато процедуру його реєстрації.

У закладах загальної середньої освіти району навчається 24 дитини з особливими освітніми потребами. За індивідуальною формою навчається 15 учнів, із них 12 з особливими потребами. Інклюзивною освітою охоплено 12 учнів із Коростишівських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, №3, Коростишівський НВК ім.Л.Дарбіняна та О.Ольжича, Кошарищенської ЗОШ І-ІІ ступенів та Студеницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У ДНЗ №7 м.Коростишева відкрито інклюзивну групу.

Також, хочу зазначити, що в районі створено опорний заклад – Коростишівську гуманітарну гімназію №5 з філією – Кропивнянський НВК «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад».

– Уже четвертий рік поспіль наша держава потребує миру, проте на Сході країни ніяк не припиняться бойові дії. Яку підтримку отримують учасники АТО?

У районі зареєстровано 351 учасник АТО, із них: 322 отримали посвідчення учасника бойових дій, окрім того 29 отримали посвідчення  інваліда війни. Усі вони обліковані в єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків по району та користуються пільгами з оплати за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та отримують компенсацію на тверде паливо та скраплений газ за рахунок субвенції державного бюджету згідно чинного законодавства.

Також, у І кварталі 2018 року виплачено матеріальної допомоги 77 особам на загальну суму 38,5 тис.грн. Хочу відмітити, що починаючи з 2016 року в районі діє районна програма «Контракт», у рамках якої виплачується матеріально-фінансова підтримка військовослужбовцям, які підписали контракт на військову службу в ЗСУ через Коростишівський ОМВК. У 2018 році виплачено допомоги 3 чол. на суму 15 тис.грн.

– Чи підтримуєте Ви думку, що толерантність до корупції – це прояв людської байдужості?

– Я навіть більше Вам скажу, що це є, у першу чергу, неповага до людей, які відстоювали свою громадянську позицію під час Революції Гідності, а також тих, які мужньо охороняють територіальну цілісність держави. Безпосереднім обов’язком кожного громадянина є вчасне повідомлення правоохоронних органів про відомі корупційні правопорушення.

– Не можу не задати Вам питання, яке цікавить майже всіх громадян: про перспективи щодо проведення ремонту доріг і що, на даний час, вже зроблено?

Відповідно до Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг місцевого значення в Житомирській області на 2018 рік заплановано проведення наступних робіт: капітальний  ремонт (під’їзд до села Червоний Гай (2,29 км); Кашперівка-Кам’яний Брід через Слобідку (6,33 км)); розробка ПКД для проведення капітального ремонту (Коростишів-/Київ-Чоп/через Козіївку, Городське, Новогородське (міст 20 погонних метрів)); проведення поточного середнього ремонту (/Сімаківка-Котлярка/ Осикове через Шахворостіву (1,22 км); Кропивня-Голубівка (1,05 км)).

Проведено аварійний середній ремонт доріг: Т0602 (М06) /Київ – Чоп/ Коростишів; О060813 Коростишів – Кошарища; С060813 /Київ – Чоп/ – Семенівка – Красилівка через Квітневе; С060843 Коростишів – Щеніїв через Більківці; С060808 Кашперівка – Кам’яний Брід через Слобідку.

Станом на 04.06.2018 року проводяться ремонтні роботи на дорогах загального користування: С060805 /Сімаківка – Котлярка/ – Осикове через Шахворостівку та С060509 Сімаківка – Бараші – Пулини – Котлярка.

Робота у даному напрямку триває і перебуває на постійному контролі.

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.