Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Обережно, кір! Надрукувати

За інформацією Міністерства охорони здоров'я в Україні триває спалах кору- одного з найбільш заразних захворювань відомих у світі. За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, за 2017рік та посьогоднішній день від кору померли вже 6 людей. Станом на 11 січня 2018 року в Києві на кір захворіли 66 людей, із них 54 – діти. Впродовж 2017 року захворюваність на кір в Житомирській області складає 6 осіб, із них 5 дітей.

Збудник кору нестійкий у зовнішньому середовищі, швидко гине під дією деззасобів, ультрафіолетового випромінювання, але тривалий час може зберігатися в аерозолях. Кір – це  найбільш контагіозна повітряно-крапельна інфекція. Джерело інфекції - хвора людина, особливо в катаральному періоді. Зараження кором відбувається при вдиханні з повітря найдрібніших крапель слизу, що містять віруси, які потрапили туди при чханні, кашлі або розмові хворої людини. Після появи висипань виділення вірусу припиняється впродовж 48 годин. Інкубаційний період при кору в середньому становить 10-14 днів.

          Перші симптоми: лихоманка, кашель, нежить, кон'юктивіт, по типу гострого респіраторного захворювання. Згодом на слизовій щік з'являються плями, що мають вигляд сіро-білих крупинок, оточених гіперемією, розташованих на рівні другого моляра. При корі характерно висока температура (39-40 С) та  етапність висипу: у перший день з'являється на голові і шиї, у 2-й день він поширюється на тулуб, кінцівки. Зберігається в середньому 5 днів, потім згасає, залишаючи пігментацію з подальшим лущенням.

         Стан пацієнта найбільш важкий в перші 2 дні після появи висипки. Але кір страшний тим, може бути  ураження центральної нервової системи, що веде до ускладнення, як енцефаліт, що може закінчитись смертю. У дорослих захворювання зазвичай має набагато тяжчий перебіг ніж у дітей. Специфічного лікування від кору не існує.

          Основу профілактики хвороби становить вакцинація. Проводиться планова вакцинація згідно з наказом МОЗ України №551 від 11.08.2014 року "Про удосконалення проведення  профілактичних щеплень в Україні" проти кору, краснухи, паротиту : у віці 12 місяців та 6 років. Вакцинація – безкоштовна. Після перенесеного кору, а також після вакцинації формується тривалий імунітет, що зберігається у більшості осіб довічно.

         Не вакцинованим особам у разі контакту з хворою на кір людиною і, при цьому  не були щеплені  та не хворіли на кір, – рекомендовано проведення вакцинації впродовж 72 годин після контакту. Уразі неможливості вакцинації, необхідне проведення пасивної імунопрофілактики – внутрішньом'язове введення нормального людського імуноглобуліну в термін  перших 6 днів після контакту.

       Захворюваність реєструється впродовж року, але максимальне її підвищення спостерігається в осінньо-зимовий і весняний періоди. В нашому районі через значну кількість відмов від профілактичних щеплень велика кількість дітей залишаються незахищеними від захворювання. Це може послужити ускладненню санітарно-епідемічної ситуації.

         Тому необхідно всім попіклуватись про своє здоров'я та своїх дітей – попередити захворювання на кір.

        А при появі найперших ознак хвороби не займатися самолікуванням, а звернутися  за медичною допомогою – викликати лікаря додому.                    

    

Завідувач  Коростишівського  МВ

 ДУ «ЖОЛЦ МОЗУ»                                                      Т.М.Конещук        

 

 

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Головне меню

Головна
-
Відомості про район
-
Райдержадміністрація:
Керівництво райдержадміністрації
Структура райдержадміністрації
Місцезнаходження
Розпорядчі документи
Колегія райдержадміністрації
Вакансії
-
Прес-центр:
Новини
-
Звернення громадян
Доступ до публічної інформації
Добровільне об'єднання територіальних громад
Регуляторна політика
Запобігання проявам корупції
Розвиток громадянського суспільства
Адміністративні послуги
Громадські слухання детального планування територій
Очищення влади
Інформація для виборців
Енергозбереження
Військова служба в Збройних Силах України
-
-
Економіка:
Економічний і соціальний розвиток
Підприємництво
Виставкова діяльність
Інвестиційні пропозиції
Сільське господарство
-
Соціальна сфера:
Соціальний захист населення
Культура та туризм
Освіта
Робота з молоддю