Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
Обережно, кір! Надрукувати

За інформацією Міністерства охорони здоров'я в Україні триває спалах кору- одного з найбільш заразних захворювань відомих у світі. За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, за 2017рік та посьогоднішній день від кору померли вже 6 людей. Станом на 11 січня 2018 року в Києві на кір захворіли 66 людей, із них 54 – діти. Впродовж 2017 року захворюваність на кір в Житомирській області складає 6 осіб, із них 5 дітей.

Збудник кору нестійкий у зовнішньому середовищі, швидко гине під дією деззасобів, ультрафіолетового випромінювання, але тривалий час може зберігатися в аерозолях. Кір – це  найбільш контагіозна повітряно-крапельна інфекція. Джерело інфекції - хвора людина, особливо в катаральному періоді. Зараження кором відбувається при вдиханні з повітря найдрібніших крапель слизу, що містять віруси, які потрапили туди при чханні, кашлі або розмові хворої людини. Після появи висипань виділення вірусу припиняється впродовж 48 годин. Інкубаційний період при кору в середньому становить 10-14 днів.

          Перші симптоми: лихоманка, кашель, нежить, кон'юктивіт, по типу гострого респіраторного захворювання. Згодом на слизовій щік з'являються плями, що мають вигляд сіро-білих крупинок, оточених гіперемією, розташованих на рівні другого моляра. При корі характерно висока температура (39-40 С) та  етапність висипу: у перший день з'являється на голові і шиї, у 2-й день він поширюється на тулуб, кінцівки. Зберігається в середньому 5 днів, потім згасає, залишаючи пігментацію з подальшим лущенням.

         Стан пацієнта найбільш важкий в перші 2 дні після появи висипки. Але кір страшний тим, може бути  ураження центральної нервової системи, що веде до ускладнення, як енцефаліт, що може закінчитись смертю. У дорослих захворювання зазвичай має набагато тяжчий перебіг ніж у дітей. Специфічного лікування від кору не існує.

          Основу профілактики хвороби становить вакцинація. Проводиться планова вакцинація згідно з наказом МОЗ України №551 від 11.08.2014 року "Про удосконалення проведення  профілактичних щеплень в Україні" проти кору, краснухи, паротиту : у віці 12 місяців та 6 років. Вакцинація – безкоштовна. Після перенесеного кору, а також після вакцинації формується тривалий імунітет, що зберігається у більшості осіб довічно.

         Не вакцинованим особам у разі контакту з хворою на кір людиною і, при цьому  не були щеплені  та не хворіли на кір, – рекомендовано проведення вакцинації впродовж 72 годин після контакту. Уразі неможливості вакцинації, необхідне проведення пасивної імунопрофілактики – внутрішньом'язове введення нормального людського імуноглобуліну в термін  перших 6 днів після контакту.

       Захворюваність реєструється впродовж року, але максимальне її підвищення спостерігається в осінньо-зимовий і весняний періоди. В нашому районі через значну кількість відмов від профілактичних щеплень велика кількість дітей залишаються незахищеними від захворювання. Це може послужити ускладненню санітарно-епідемічної ситуації.

         Тому необхідно всім попіклуватись про своє здоров'я та своїх дітей – попередити захворювання на кір.

        А при появі найперших ознак хвороби не займатися самолікуванням, а звернутися  за медичною допомогою – викликати лікаря додому.                    

    

Завідувач  Коростишівського  МВ

 ДУ «ЖОЛЦ МОЗУ»                                                      Т.М.Конещук        

 

 

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.