Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Інвестиційні пропозиції arrow ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ КОРОСТИШІВСЬКОГО РАЙОНУ
ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ КОРОСТИШІВСЬКОГО РАЙОНУ Надрукувати

Сьогодні від ефективності інвестиційної політики залежать стан виробництва, положення і рівень технічної оснащеності основних фондів підприємств району, можливості структурної перебудови економіки, вирішення соціальних і екологічних проблем. Інвестиції являються основою для розвитку підприємств, окремих галузей і економіки району в цілому.

Природні ресурси

Район відомий своїми унікальними природними родовищами. Пріоритетними напрямами залучення інвестицій є ефективне використання мінерально-сировинної бази та підвищення продуктивності переробних підприємств.

Запаси декоративно-облицювального каменю (лабрадориту, граніту, габро), що користуються значним попитом у нашій країні та за кордоном, досить вагомі.

Район має значні запаси будівельного піску, керамічної глини та ряду інших видів матеріальної будівельної сировини. Багатством району є ліси, лісистість становить – 39 %.

Пропозиції району щодо залучення інвестицій

На території району сформувалось багатогалузеве промислове виробництво. Пріоритетними галузями визначено виробництво гранітних виробів, лісова та деревообробна промисловість. Основна частина інвестиційних проектів сконцентрована в каменедобувній та каменеобробній галузях. На території району наявні вільні виробничі приміщення для започаткування підприємницької діяльності.

Особливу зацікавленість району представляє реалізація інвестиційних проектів з таких видів діяльності:

- виробництво енергозберігаючих технологій;

- будівництво та виготовлення будівельних матеріалів;

- розвиток тваринництва;

- соціальної інфраструктури.

Зовнішньоторговельна діяльність підприємств району

Підприємці району співпрацюють з інвесторами різних країн світу. Тісні стосунки підтримуються з країнами СНД, а також з Німеччини, Італії та Румунії. В експортних поставках найбільша питома вага припадає на гранітну продукцію та лісопродукцію. Імпортується в основному обладнання та устаткування для каменеобробної галузі.

Інвестиційна діяльність

Підприємці району співпрацюють з інвесторами 13 країн світу. Значні обсяги іноземних вкладень зосереджені на підприємствах з видобування природного каменю та виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції. 

Виробнича та банківська інфраструктура

Основними транспортними магістралями на території району є автомобільні шляхи державного значення Київ-Чоп та обласного значення Червоноармійськ-Котлрка. Експлуатаційна протяжність залізничних колій становить 40 км. Протяжність автомобільних доріг загального користування та доріг і вулиць населених пунктів району складає близько 660 км.

Район забезпечено централізованим водопостачанням та системою каналізації. Загальна протяжність водопровідних мереж – 63,5 км. Протяжність мереж водовідведення 29,5 км, пропускна спроможність 7,3 тис.м3 на добу. Протяжність газових мереж складає понад 230 км. Газифіковано м.Коростишів, села Студениця, Кмитів, Малі Кошарища, Великі Кошарища, Колодязьки, Стрижівка, Більківці.

Електропостачання району здійснює ВАТ ЕК «Житомиробленерго». Протяжність ліній електропередач – 1190 км, у тому числі потужністю 10 кВт – 580 км, 0,4 кВт – 610 км.район забезпечений телекомунікаціями, широко розповсюджені Інтернет-послуги.

Банківську систему району представляють філії 9 банків.

КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОН

Коростишівщина - прадавня земля древлянськ. Розкинулась вона довкола Коростишева – одного з найдавніших міст України, початок заснування та заселення якого припадає на межу VI-VIIстоліть.

Район утворений у 1923 році з центром у місті Коростишеві.

Коростишівський район розташований у південно-східній частині Житомирської області. На півночі він межує з Радомишльським районом, на заході – з Черняхівським та Житомирським, на сході – з Брусиловським. Землі району розташовані на півдні Житомирського Полісся.

Район займає площу 947 кв.км або 3,3% території області.

Загальна чисельність населення становить 40,9 тис.чоловік, з них населення міста – 25,8 тис.чоловік, сільське – 15,1 тис.чоловік.

Адміністративним центром районує місто Коростишів, яке знаходиться на відстані 29 км від м.Житомира.

За адміністративним поділом до складу району входить м.Коростишів – районний центр та 63 сільські населені пункти.

Економіка району

Коростишівщина багата своєю природою, землею, надрами та водними ресурсами.

Район має значні запаси: декоративно-облицювального каменю (лабрадориту, граніту, габро), що користуються значним попитом в нашій країні та за кордоном, будівельного піску, керамічної глини та ряду інших видів мінеральної будівельної сировини. Частка району в загально обласному об’ємі видобутку природного каменю та випуску виробів з нього складає понад  30%, що визначає прискорений розвиток каменедобувної і каменеобробної промисловості.

На території району сформувалось багатогалузеве промислове виробництво, яке представлене 23 промисловим підприємствами основного кола з яких:

8 – добувної промисловості (ТОВ «Граніт-Інвест», СП «Іскор», ЗАТ «Антік ЛТД»,  ТОВ «Лабрадорит», ПО УВТО КП« Кіровгеологія», ТОВ «Новогородецький кар’єр», ТОВ «Моноліт», МПП «Комета»);

11 – переробної промисловості (ПАТ «Коростишівський кар’єр», ПАТ «Гранітний кар’єр»,  ПМП «Сейко», ТОВ «Коніс», ТОВ «Мікос», МП «Білгран», ПП «БілАнт», ВКФ у формі ТОВ «Санрайз», ДП «Коростишівське лісове господарство»,  ТОВ «АСС Коростишівська паперова фабрика»,  ДП «Коростишівський спиртовий комбінат»)

4 – підприємства по розподілу води, газу та теплової енергії. (МКП «Водоканал», ПАТ «Коростишівгаз», ТОВ «Полісся газ», КП «Комунальник»).

Аграрний сектор економіки району представлений:

- 19 господарськими товариствами;

- 4-ма приватними підприємствами;

- 4-ма підприємствами-інвесторами;

- 12-ма фермерськими господарствами.

У агроформуваннях усіх форм власності знаходиться в користуванні 21,6 тис. га ріллі.

Соціальна інфраструктура

Для послуг населення представлена розгалужена мережа об’єктів роздрібної торгівлі, громадського харчування та підприємств по наданню побутових послуг.

У районі функціонує 29 бібліотечних закладів, районний будинок культури, 11 сільських будинків культури, 24 сільські клуби, історичний музей та музей образотворчого мистецтва ім.Й.Д.Буханчука.

По кількості аматорських колективів район знаходиться в перших числах серед регіонів області. На сьогодні плідно працюють 11 колективів, які носять звання «народний» та 2 – «зразковий».

Освіту в районі представляють: педагогічний коледж ім.І.Я.Франка, професійний аграрний ліцей, 25 загальноосвітні школи, 2 гімназії, 4 навчально-виховні комплекси, 2 спеціалізовані школи-інтернат, 3 позашкільні заклади, дитяча та художня школи, 17 дошкільних закладів.

Для медичного забезпечення населення та проведення повного комплексу лікувально-профілактичних заходів в районі функціонують: Центральна районна лікарня ім.Потехіна, КЗ «Центр ПМСД Коростишівського району», в тому числі медичні послуги населенню району надають 9 амбулаторії, 2 ФАПи та 23 фельдшерських пунктів. Також працює санаторій для батьків з дітьми «Тетерів» та обласний протитуберкульозний санаторій для дорослих «Лісова казка».

 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.