Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна
«НА РУШНИКАХ ПОЛІССЯ РІДНЕ МОЄ» Надрукувати

 

   

  11 серпня 2011 року у м.Житомирі з ініціативи обласної  ради жінок проведено чудове свято «На рушниках  Полісся рідне моє», присвячене 20-річчю незалежності  України. Кожен район та місто Житомирської області  вишивав рушник, які були представлені на сцені обласного  телецентру. Рушник Коростишівського району вишивали  Кропивницька Антоніна Петрівна – секретар міської ради та  Зелінська Галина Іванівна – вчитель-пенсіонер  Старосілецької школи.

     

 

У величнім заході взяли участь губернатор області Сергій Рижук , голова обласної ради Йосип Запаловський та Житомирський міський голова Володимир Дебой. А також на заході була присутня численна делегація жінок з м.Києва на чолі з головою Спілки жінок України Марією Орлик, головою Конгресу ділових жінок України Валентиною Шевченко, головою Національної ради жінок України Іриною Голубевою, які презентували Оберіг столиці – рушник, який за старовинними схемами ще з часів Трипільської культури вишивали 1600 вишивальниць з усієї України. У величнім заході взяли участь губернатор області Сергій Рижук , голова обласної ради Йосип Запаловський та Житомирський міський голова Володимир Дебой. А також на заході була присутня численна делегація жінок з м.Києва на чолі з головою Спілки жінок України Марією Орлик, головою Конгресу ділових жінок України Валентиною Шевченко, головою Національної ради жінок України Іриною Голубевою, які презентували Оберіг столиці – рушник, який за старовинними схемами ще з часів Трипільської культури вишивали 1600 вишивальниць з усієї України. З вітальним словом до всіх присутніх звернувся голова облдержадміністрації Сергій Рижук, який зазначив, що цим родинним святом українського рушника Житомирщина розпочинає святкування 20-річчя незалежності України. На його глибоке переконання, житомирська земля завжди була багата талантами. Сьогоднішнє свято вписує ще одну сторінку в літопис рідного краю. Сергій Рижук підкреслив, що рушник здавна вважався символом буття, родинного щастя, добробуту. Він супроводжує людину протягом всього життя – з рушником мати випроваджає сина до армії, на рушник стають молодята під час весілля, хлібом-сіллю на вишитому рушникові зустрічають дорогих гостей. Майстриня-вишивальниця вкладає в свою роботу всю душу, вишиває щастя подальшого життя своєї родини, а значить, і України. Наш поліський рушник є оберегом людської долі, продовжувачем традицій від пращурів до сьогодення. До свята кожен район, кожне місто області вишило свій неповторний рушник. 30 чудових вишиваних виробів один за одним з’являлись на сцені. Кожній майстрині і майстру (оскільки авторами були й чоловіки) аплодував зал, вручалась почесна подяка. Останнім винесли на сцену кількаметровий рушник, вишитий червоними і чорними нитками за старовинними зразками, – символ Житомирщини. Голова обласної жіночої ради Тамара Олійник повідомила, що акція під назвою „На рушниках Полісся вишите моє” стартувала рік тому у Коростені, обійшла всі райони і сьогодні естафету прийняв Житомир. Вона висловила найщиріші слова подяки керівникам області, міст Житомира і Коростеня за підтримку, розуміння і участь в урочистому дійстві. За її словами, рушник – це вишита історія українського народу, його святість і духовність. На святі звучали українські пісні, поетичні рядки. Керівники області нагородили організаторів заходу і кращих майстринь почесними грамотами.
 
< Попередня   Наступна >

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.