Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Добровільне об'єднання територіальних громад
Добровільне об'єднання територіальних громад
Третій рік поспіль Житомирщина тримає першість у реформі децентралізації – Мінрегіон Надрукувати

 Житомирська область упродовж трьох років є лідером у реформі децентралізації. Першість Житомирщини підтверджує щомісячний Моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування станом на 10 серпня.

За даними Моніторингу, цьогоріч 7 місяців поспіль Житомирщина тримає першість у рейтингу областей щодо формування спроможних громад.

Упродовж січня-липня 2019 року область лідирує за якісними та кількісними показниками. Так, в області діють 57 об’єднаних громад: 8 міських, 18 селищних, 31 сільських.

Детальніше...
 
Стартував ще один проект, який допомагатиме сформувати оптимальну модель районного рівня в Україні Надрукувати

 В Україні триває підготовка узгоджених пропозицій з формування оптимальної моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня в кожній області України. Про це повідомили в Мінрегіоні.

Днями стартувала серія інформаційних заходів з питань реформування адмінтерустрою субрегіонального рівня. Центр політико-правових реформ за підтримки Посольства Великої Британії в Україні провели в Києві тематичний семінар-практикум. Надалі інформаційні заходи у форматі круглих столів проведуть у кожній області за участі всіх зацікавлених сторін.

Детальніше...
 
Загальний перспективний план об’єднання громад вже сформований на 85%, – Геннадій Зубко Надрукувати

 Децентралізація, яку впроваджує Уряд України, багатьма експертами оцінюється як найважливіша і найуспішніша серед усіх реформ, започаткованих після Євромайдану. Її ключова мета – кожна людина повинна жити в самодостатній і спроможній громаді. І ми це зробили – передали повноваження, ресурси, відповідальність. Про це Віце-прем'єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив в інтерв'ю УНІА «Укрінформ».

«З початком децентралізації у 2014 році країна мала 10 998 сільських, селищних, дрібних міських громад. Сьогодні з них – 4 277 об'єдналися у 924 спроможні громади. Тобто вже приблизно 40 відсотків об’єднано», – заявив Геннадій Зубко.

Детальніше...
 
«Кращі практики місцевого самоврядування» як найдоступніший банк інновацій Надрукувати

 Давні греки, започатковуючи на світанку людської цивілізації Олімпійські ігри, переймалися не лише досягненнями в швидкості, спритності, фізичній досконалості і майстерності ранніх олімпійців. Понад усе цінувався особливий дух суперництва, нестримне бажання учасників увінчати своє чоло лавровим вінком та відчути солодкий присмак неперевершеності.

З тих сивих часів спливло чимало води, проте й досі будь-який конкурс – це передовсім копітка наполеглива робота, інтенсивна напружена підготовка і лише затим привселюдне змагання за досягнення звання найсильнішого, найефективнішого і найдосконалішого.

Детальніше...
 
Старосілецька ОТГ чекає на призначення перших виборів Надрукувати

 Дев’ять сільських рад північної частини Коростишівського району створили Старосілецьку об’єднану територіальну громаду. Обласна адміністрація вже звернулась до Центральної виборчої комісії з проханням призначити перші вибори в новоствореній громаді.

«Ці дев’ять сільських рад створюють потужну громаду з населенням в 5 тисяч громадян та площею понад 262 км кв. Економічний потенціал громади величезний, і після об’єднання новообрана влада матиме ресурси та повноваження для його розвитку», - наголошує Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Детальніше...
 
Реформа децентралізації – це не тільки антикорупційний крок Надрукувати

 Реформа децентралізації – це навіть не антикорупційний крок, а й ефективно працююча превентивна система. Кошти і повноваження, які ми передаємо на місця, люди можуть всебічно контролювати. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час Третьої міжнародної конференції з реформ в Україні, яка проходить в Торонто.

«Ззараз на місцях йде одночасна зміна стандартів, підходів і можливостей. Для прикладу, це як пересісти з велосипеда на «ровер». Це жорсткі змагання і це та спільна робота, яка об’єднує українців з нашими міжнародними партнерами. Крім того, зміна ментальності і тональність спілкування громадян з державою є дуже важливою у першу чергу в подоланні корупції», – зазначив Геннадій Зубко.

Детальніше...
 
Децентралізація – одна з ключових реформ, продовження якої підтримує ЄС, – Геннадій Зубко Надрукувати

 Тональність Європейського Союзу акцентована на продовження співпраці з Україною. У першу чергу це стосується підтримки реформ, виконання маршрутної карти з імплементації Україною угоди з ЄС та надання макрофінансової допомоги. Про це в ефірі «5 каналу» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи результати 21-го саміту Україна-ЄС.

«Ключові теми саміту «Україна-ЄС», що відбувся – енергетична безпека, дерегуляція, виконання Угоди про вільну торгівлю (ЗВТ) між Україною і ЄС. На сьогодні товарообіг з країнами Євросоюзу вже досяг 50 млрд дол. Але, найголовніше, це підтримка реформ: децентралізації і енергоефективності», – розповів Геннадій Зубко.

Детальніше...
 
Уряд пропонує надати районним центрам статус об’єднаних громад, – Прем’єр-міністр Надрукувати

 Кабінет Міністрів України пропонує надати районним центрам статус об’єднаних громад з метою надання додаткових стимулів розвитку цих міст. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування з лідерами об’єднаних громад Житомирської області. Зустріч відбулася в рамках робочої поїздки Глави Уряду до регіону.

«Пропонуємо дати статус ОТГ районним центрам. Вони стануть більш мотивованими для того, щоб об’єднатися», – сказав Володимир Гройсман.

Детальніше...
 
Зміни до Конституції – це «антивірус» для децентралізації, – Геннадій Зубко Надрукувати

 Без змін до Конституції децентралізація завжди буде незакінченою реформою, яку можна скасувати. Почалась відчутна матеріалізація результатів в громадах, але головна ціль – створення умов розвитку людського потенціалу в освіті, охороні здоров`я, культурі, системі послуг, і, нарешті, створення інвестиційного клімату. Саме це є ціллю внесення зміни до Конституції в частині децентралізації. Мова не про банальну заміну букв та формулювань у законодавстві. Ми говоримо про глобальні трансформаційні зміни на рівні держави. Про проект нового майбутнього України.

На цьому у своєму блозі для інтернет-видання «Цензор» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Детальніше...
 
Зупинити процеси децентралізації – неприпустимо, – Володимир Гройсман Надрукувати

 Зупинити процес децентралізації, об’єднання громад і запровадження в них нових можливостей розвитку територій – неприпустимо. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Тема прискорення об’єднання є дуже актуальною для України – передусім в контексті продовження реформи децентралізації. 

На сьогодні понад 200 населених пунктів – переважно районних центрів, міст районного значення та селищ міського типу – є потенційними центрами об’єднаних громад. Проте вони не долучені до процесів об’єднання. Нерідко – через відсутність відповідних планів та пряму протидію керівників місцевих адміністрацій. Як наслідок – понад 2,6 млн осіб не можуть повною мірою скористатися можливостями реформи і отримати нову якість послуг, яка вже панує у спроможних і фінансово забезпечених ОТГ.

Детальніше...
 
Децентралізація відкриває нові можливості розвитку малого і середнього бізнесу Надрукувати

 19 червня під час засідання Уряду України Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів повідомив про результати роботи щодо економічного розвитку регіонів: державну підтримку підприємництва, малу приватизацію у регіонах, реформу надання адміністративних послуг в регіональному розрізі.

“Реформа децентралізації, яку проводить Уряд, дозволила ефективно запустити систему Прозорро.Продажі, яка на сьогодні працює вже у 24 регіонах України. До неї підключено 238 міст та селищ. За півтора року кількість аукціонів зросла майже у десять разів і вже становить близько 3,5 тис. аукціонів. На цих аукціонах органи самоврядування продають та здають в оренду комунальне майно, проводять малу приватизацію, надають право розміщення реклами, проведення ярмарок, надання послуг паркування та розваг. Переважну більшість складають аукціони з малої приватизації”, - повідомив Степан Кубів.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 56 - 66 з 294

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.