Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Добровільне об'єднання територіальних громад
Добровільне об'єднання територіальних громад
Перспективи реформування районів Надрукувати

 Надзвичайна ситуація, пов’язана з розповсюдженням коронавірусу, унеможливлює зустрічі віч-на-віч для обговорення питань реформи місцевого самоврядування. Але це не означає, що треба зупинитися і чекати. Сучасні засоби комунікації дозволяють достатньо якісно дискутувати навіть на такі складні теми, як формування нового адмінтерустрою субрегіонального рівня. За час карантину маємо обговорити і напрацювати усі необхідні рішення, а пізніше – оперативно прийняти їх в Парламенті та Уряді. Ми і без того мали досить стислі терміни для завершення основного етапу децентралізації – створення спроможних громад і районів, - а тепер вони ще скоротилися, а обставини - ускладнилися. Тож маємо використовувати усі можливості, щоб критично не відійти від попереднього плану і довести таки децентралізацію до логічного кінця. Як показують соціологічні дослідження, цього чекають більшість українців.

Детальніше...
 
В.Негода: "З Конституцією чи без, критично важливо завершити децентралізацію до місцевих виборів" Надрукувати

 Якщо ми не підемо далі, то заморозимо розбалансовану систему влади ще на п'ять років. Зараз у нас, по суті, дві України.

Заступник міністра розвитку громад і територій України В'ячеслав Негода в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня» розповів про перебіг та майбутнє децентралізації. 

— В'ячеславе Андроновичу, якщо говорити про глобальний класичний фініш децентралізації, не ускладнений війною й політичними ризиками, то до чого ми в результаті маємо прийти?

Детальніше...
 
Ми проводимо широку дискусію щодо інституту префекта, – Прем’єр-міністр Надрукувати

 Зміни до законодавства та повноваження префектів – це предмет суспільного обговорення. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль з трибуни Верховної Ради під час "Години запитань до Уряду".

«Ми проводимо велику суспільну дискусію щодо того, які мають бути зміни до законодавства, повноваження префекта і як мають розділятися рівні управління органів місцевого самоврядування та органів державної влади», – зазначив Денис Шмигаль.

Детальніше...
 
Децентралізація потребує об’єктивного висвітлення процесу змін, а не лозунгів і погоні за сенсаціями Надрукувати

 Щоб реформа була успішною і незворотною, її мають зрозуміти і сприйняти більшість жителів країни. Жодна інформаційна кампанія держави не матиме ефекту, якщо їй не допоможуть ЗМІ. У випадку децентралізації підтримка ЗМІ, особливо регіональних, дуже помітна. І як результат, не дивлячись на складність і масштаби змін, зараз, коли реформа завершується, про неї знають майже усі, а розуміють і підтримують - не менше 70 % населення.

Про це сказав заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час Національного прес-клубу на тему: «Децентралізація: що далі?» для регіональних ЗМІ, організованого у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Детальніше...
 
В ОДА тривають громадські обговорення проєкту Закону України Надрукувати

 Наразі в облдержадміністрації проходять громадські обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Участь в обговореннях бере голова ОДА Віталій Бунечко, помічник Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Михайло Дяденко, заступники голови ОДА, голови РДА, громадськість.

У своєму вступному слові Віталій Бунечко закликав всіх до активного обговорення проєкту та конструктивного діалогу, висловлення пропозицій.

Детальніше...
 
У райдержадміністрації пройшли громадські обговорення щодо внесення змін до Конституції України Надрукувати

 Сьогодні за участю голови райдержадміністрації Юрія ДЕНИСОВЦЯ пройшли громадські обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», зокрема питань, що стосуються децентралізації.

У обговоренні взяли участь представники об’єднаних територіальних громад району, керівники апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, а також громадськість.

Детальніше...
 
Відбудеться громадське обговорення змін до Конституції України Надрукувати

 19 лютого 2020 року об 11.00 годині в залі засідань райдержадміністрації та районної ради проходитиме громадське обговорення Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади).

Детальніше...
 
На Житомирщині продовжується робота із впровадження децентралізації за підтримки «U-LEAD з Європою» Надрукувати

 У Житомирському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» сьогодні, 12 лютого, відбувся День відкритих дверей. Нова команда офісу презентувала головам громад, посадовцям, журналістам та партнерам результати роботи та плани на майбутнє.

«Реформа місцевого самоврядування – це успішний проєкт України. Сьогодні процес змін знаходиться на відповідальному етапі і Програма «U-LEAD з Європою», спільно з громадами та владою, максимально надаватиме підтримку. З 2016 року ми напрацювали великий досвід супроводу, навчання та допомоги у реформі, яким продовжимо ділитись», – наголосив керівник Житомирського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Василь Невмержицький.

Детальніше...
 
В Україні визначать порядок і процедури вирішення питань адмінтерустрою Надрукувати

 У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» № 2804.

Урядовий законопроект, розробником якого є Мінрегіон, - один із пакету нормативно-правових актів децентралізації. Він визначає основні засади адміністративно-територіального устрою України, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.

Нагадаємо, раніше заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода коментував, що законопроект внормовує порядок, встановлює чіткі процедури, як і які органи влади можуть вирішувати в нашій державі питання адмінтерустрою.

Детальніше...
 
Уряд змінив методику формування спроможних громад Надрукувати

 24 січня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад».

У новій редакції Методики акцент зроблений на порядку розроблення перспективних планів та формуванні спроможних громад.

Встановлені критерії, які дають можливість оцінити рівень спроможності громади:

Детальніше...
 
Сьогодні відбулося перше засідання сесії Старосілецької ОТГ Надрукувати

 Голова райдержадміністрації Юрій Денисовець, голова районної ради Сергій Бондарчук, заступник голови Харитонівської ОТГ Надія Котенко взяли участь у засіданні першої сесії Старосілецької ОТГ.

Під час засідання було оголошено результати голосування, сільський голова Олег Куцаківський прийняв присягу та відповідні повноваження. Також таємним голосуванням було обрано секретаря сільської ради – Назарівську Вікторію.

Окрім того було вирішено ряд організаційних та кадрових питань, зокрема призначено виконуючих обов’язків старост.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 11 з 278

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.