Skip to content
Інструм.
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color blue color green color
Навігація: Головна arrow Культура та туризм
Культура та туризм
Президент на врученні Національної премії імені Т.Шевченка: Культура – це і є держава, це і є народ Надрукувати

 Президент України Володимир Зеленський взяв участь у церемонії вручення Національної премії імені Тараса Шевченка.

Глава держави подякував лауреатам та організаторам заходу.

«Для мене та моєї дружини велика честь бути присутніми на цій церемонії», – сказав Володимир Зеленський.

Президент нагадав слова Вінстона Черчилля, коли під час Другої світової війни один з міністрів запропонував збільшити видатки на оборону за рахунок фінансування культури.

Детальніше...
 
Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України Надрукувати

 На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2007р. № 1333 «Про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України» (зі змінами), листа Міністерства культури, молоді та спорту України «Про надання пропозицій щодо присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України», просимо звернути увагу на те, що до 1 березня 2020 року є можливість подання кандидатів на присудження Премії у розмірі 50,0 тис. грн.

Претендувати на присудження Премії може особа, якій на день її присудження (до Дня молоді) не виповнилося 35 років.

Премія присуджується за досягнення молоді у розбудові України протягом 2019 року за такими критеріями за відповідним напрямком:

Детальніше...
 
Відзначали 200 років від дня народження Пантелеймона Куліша Надрукувати

 Сьомого серпня відзначали 200 років від дня народження Пантелеймона Куліша. В історію він увійшов, поряд із Тарасом Шевченком і Миколою Костомаровим, як діяч «Наддніпрянської Трійці», яка заклала підвалини розвитку модерної української культури. Він творець правопису «кулішівка», що ліг в основу сучасного. Здійснив перший повний переклад Біблії українською мовою (працю завершили Іван Пулюй та Іван Нечуй-Левицький), переклав 13 п’єс Шекспіра, твори Байрона, Шилера тощо. Але, мабуть, найвідомішим його твором є перший історичний роман в українській літературі «Чорна рада».

Детальніше...
 
День вишиванки Надрукувати

 Сьогодні, 16 травня 2019 року в м.Коростишеві відзначили День української вишиванки. Свято розпочалось в залі засідань райдержадміністрації та районної ради з короткої історії про нашу українську вишиванку, яку донесла до присутніх методист відділу культури, сім’ї, молоді та спорту райдерджадміністрації Алла Жолудь.

Ведуча наголосила, що у невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка - вишиванка – є головним оберегом людини. Сорочка – це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність. Українська вишиванка – це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою. Одним із безумовних феноменів вишиванки є те, що за багатовікову історію свого існування, попри всі історичні події, вона все ж таки зуміла зберегти свій первісний вигляд і пронести його крізь століття.

Детальніше...
 
Вишиванка – прекрасна традиція, яка уособлює таланти українського народу, – Володимир Гройсман Надрукувати

 Носіння вишиванки – споконвічна традиція українського народу, яка уособлює наші таланти та самобутню культуру. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час святкового заходу «Вишиванка DAY», який відбувся у столиці.

«Це прекрасне свято, яке єднає українців всього світу. Мені особисто дуже подобаються вишиванки і вдягаю їх з великою гордістю», –  сказав Глава Уряду.

Окремо Прем'єр-міністр зауважив, що йому дуже подобається ідея свята, адже «цей день українці відзначають не через обов’язок, а за покликом серця».

Детальніше...
 
Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем пам’яток історії та культури Надрукувати

 Шановні друзі!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем пам’яток історії та культури!

Наша країна надзвичайно багата на культурні та історичні пам’ятки і артефакти, які становлять цінність не лише для українців, а і для усього світу.

Чи не вперше в сучасній історії нашої держави Уряд проводить ефективну культурну політику та фінансує культуру не за залишковим принципом. Одним із найважливіших елементів такої політики є збереження, підтримка і популяризація вітчизняних культурно-історичних пам’яток. Ми усвідомлюємо, що застосування сучасних моделей культурного менеджменту сприятиме популяризації української культури та залученню до культурних подій широких верств населення, дасть змогу сформувати якісну сферу культурного туризму.

Детальніше...
 
Тарас Шевченко – не минуле, а наш сучасник Надрукувати

 Кожен великий народ має свої знакові постаті, такою для нас, українців, є Тарас Григорович Шевченко. Він був і залишається справжнім митцем, людиною незвичайної долі і неймовірного таланту, що здобула світову славу.

Сьогодні у Коростишеві відбулися урочисті заходи з нагоди святкування 205-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Урочистості розпочалися із покладання квітів до підніжжя пам'ятника Тарасу Шевченку.

З вітальними словами до своїх земляків звернулися: перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Соломикін, голова районної ради Сергій Бондарчук та міський голова Іван Кохан.

Детальніше...
 
Дорогі земляки! Надрукувати

 Сьогодні вся Україна вшановує пам’ять національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

У його щирому, проникливому слові з усією силою і красою заясніла горда і волелюбна українська душа. Це слово стояло в обороні прав та свобод рідного народу і стало тією духовною основою, на котрій була зведена незалежність Української держави.

Ім’я славетного поета давно стало символом нашої нації. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові.

Детальніше...
 
«Борітеся - поборете, Вам Бог помагає!», - Президент з дружиною вшанували пам'ять Великого Кобзаря Надрукувати

 Президент України з дружиною на Тарасовій горі в Каневі вшанували пам'ять Тараса Шевченка та поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзарю.

Під час виступу на церемонії вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка Президент України Петро Порошенко зазначив, що сьогодні по всьому світу та на всіх континентах відзначають день народження генія українського народу – найславнішого і найвідомішого українського поета.

Глава держави наголосив, що зусиллями влади і народу України в надзвичайно короткий строк вдалося створити «армію, яка ефективно боронить нашу землю, стримує на східних рубежах ворога, що планував бліц-криг включно із захопленням Києва».

Детальніше...
 
Шановні українці! Надрукувати

 Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Шевченківським днем!

Щороку традиційно все українське суспільство відзначає день народження Тараса Шевченка як національне свято. Ми віддаємо шану людині, яка зробила найбільше для усвідомлення українцями своєї національної самобутності. Унікальність Шевченка полягає у тому, що його творчість залишається актуальною у будь-який час, для будь-якого покоління українців. І сьогодні його творчий геній знаходить відгук у наших серцях і надихає українців на важливі звершення.

Детальніше...
 
Запрошуємо відвідати виставку майстрині народної творчості Тетяни Пащенко Надрукувати

 Нещодавно в Житомирі, в приміщенні Дому Української Культури відбулося відкриття персональної виставки нашої талановитої землячки, майстра народної творчості Тетяни Пащенко.

На захід були запрошені члени колегії управління культури та туризму облдержадміністрації на чолі з його начальником Тетяною Парфентієвою, засоби масової інформації, начальник відділу культури та туризму Коростишівської міської ради Олена Хмельова та начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Кіріченко, які поділилися з присутніми враженнями від перегляду виставки.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 11 з 55

До відома суб’єктів господарювання!

Для оперативного реагування повідомляємо адреси:

Державна інспекція по контролю за цінами в Житомирській області –

м. Житомир, майдан Рад, 2,
тел.:(0412)37-23-10,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Управління у справах захисту прав споживачів у Житомирській області –

м. Житомир, вул.Черняховського, 3,
тел.:(0412)41-89-86,
e-mail: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.